GYIK - SZAKMAI
Kihez fordulhatok segítségért, ha klinikai vizsgálatot szeretnék indítani a PTE valamely klinikáján?
Keresse munkatársainkat elérhetőségeink valamelyikén (Telefon: 72/536-001, 35003-as mellék, vagy e-mailben a MUNKATÁRSAK illetve a KAPCSOLAT menüpontban megadott e-mail címeken).
Honnan tudom letölteni a szerződéskötéshez szükséges dokumentumokat?
Partnereink számára szükséges dokumentumaink megtalálhatók és letölthetőek a DOKUMENTUMTÁR menüpontban a DOKUMENTUMOK MEGBÍZÓKNAK almenüre kattintva. Dokumentumaink egy része magyar és angol nyelven is elérhető.
Honnan tudom, hogy az adott vizsgálat illik-e a PTE KK Klinikáinak profiljába?
Honlapunkon a KLINIKÁK ÉS INTÉZETEK menüpont alatt megtalálhatóak az adott klinika referenciái, valamint azok a vizsgálati területek is, melyeken az adott klinika nagy tapasztalattal rendelkezik.
Kik a PTE KK vizsgálatvezetői, és milyen tapasztalattal rendelkeznek?
Vizsgálatvezetőinkre vonatkozó részletes információink, beleértve a referenciákat és a tudományos érdeklődés tárgyát is, megtalálhatóak a KLINIKÁK ÉS INTÉZETEK menüpont alatt, a Klinika nevére kattintva.
Milyen dokumentumokat szükséges benyújtani a RKEB részére?
A klinikai vizsgáűlat indítását megelőzően a következő dokumentumokat kell benyújtani a RKEB részére:
- magyar nyelvű protokoll szinopszis
- betegtájékoztató
- beleegyező nyilatkozat
- felelősségbiztosítás
- OGYÉI engedély
- ETT KFEB szakhatósági állásfoglalás
- nyilatkozat az RKEB díjazásának megfizetéséről.
GYIK - BETEGENKEK
Ha részt veszek a vizsgálatban, akkor korábbi kezelőorvosaimhoz nem kell járnom?
Kezelését a családorvosával és gondozó szakorvosaival közösen végezzük, így természetesen lehetősége lesz, - sőt erre kérjük is – hogy a kollégáknál is jelentkezzen az ellenőrzéseken.
Hogyan kaphatok választ a vizsgálattal kapcsolatos további kérdéseimre?
Amennyiben alkalmasnak találjuk az adott vizsgálatra, akkor szakorvos kollégáink személyes találkozó során tájékoztatják Önt a klinikai vizsgálat pontos részleteiről, előnyeiről, esetleges kockázatairól. További kérdéseit akár ekkor, akár a későbbiekben is felteheti, melyekre részletes választ fog kapni.
Mit jelent az, hogy beleegyezem a részvételbe?
Miután szakorvosunk részletesen tájékoztatta a vizsgálattal kapcsolatosan, majd valamennyi kérdésére kielégítő választ kapott, részvételi szándékát aláírásával kell megerősítenie.
Meggondolhatom-e magam?
Természetesen igen, bármikor, akár indoklás nélkül is megváltoztathatja korábbi döntését.
Milyen gyakoriak az ellenőrző vizitek?
Ez vizsgálatonként változó,a szakorvossal való konzultáció során erre a kérdésre pontos választ fog kapni. Általánosságban elmondható, hogy a vizsgálat kezdetén gyakrabban (például kéthetente, havonta) vannak ellenőrzések, a későbbiekben pedig 2-3 vagy akár 6 havonta szükséges megjelenni kontrollon, de ez vizsgálatonként eltérő lehet.
Mennyi várakozási idővel számoljak?
NINCS, VAGY MINIMÁLIS A VÁRAKOZÁSI IDŐ. Vizsgálatban részt vevő betegeink minden esetben előzetes időpont egyeztetést követően jelennek meg a viziteken, melyek így jellemzően várakozási idő nélkül történnek. Nekünk is fontos, hogy vizsgálati betegeink számára tartsuk az előzetesen egyeztetett időpontokat.
Kell-e fizetnem a vizsgálatokban való részvételért?
NEM. A vizsgálatban való részvétel minden esetben térítésmentes betegeink számára. Nem csak az orvosi vizsgálatért, hanem a laboratóriumi (vér, vizelet), és további vizsgálatokért sem kell Önnek fizetnie.
Kell-e fizetnem a vizsgálati gyógyszerért?
NEM. A vizsgálati készítményt minden esetben térítésmentesen biztosítjuk az Ön számára.
Kaphatok-e útiköltség térítést?
IGEN. Vizsgálati betegeink számára minden esetben megtérítjük a lakóhely és a vizsgálat helye közötti utazás költségét.