SÜRGŐSSÉGI ORVOSTANI TANSZÉK ÉS SÜRGŐSSÉGI BETEGELLÁTÓ OSZTÁLY

Printer-friendly versionPDF változat

 

BEMUTATKOZÁS

 

A Sürgősségi Betegellátó Osztály (SBO) regionális centrumként működő, legmagasabb progresszivitási szintű egység, mely alapvetően az életveszélyes kórállapotok felismerése és azonnali kezelése révén minden szakterület első ellátására, a betegek állapotstabilizálására alkalmas.

A tanszéken a klinikai kutatások tervezetten 2019. szeptemberében kezdődnek, alapvetően a szepszis korai felismerése, stroke ellátás optimalizálása, szervezési kérdések (crisis resource management) témáiban.

A tanszékvezető korábban már szervezett multicentrikus vizsgálatot szepszis tárgykörében, de a tervek közt szerepel egy európai viszgálatban való részvétel is, egy új viszkoelasztikus koagulométer alkalmazásának pozicionálására a sürgősségi ellátásban.

A tanszék – mint a sürgősségi esetek legmagasabb szintű regionális ellátója – napi betegforgalmának csaknem teljes egészét nem specifikus esetek teszik ki, így a sürgősségi ellátás tekintetében nem beszélhetünk profilokról.

Mindenképpen fontos megjegyezni, hogy egyre nagyobb tapasztalat halmozódik fel a súlyos sérültek, a stroke-on átesett betegek ellátásával kapcsolatban, mely nem feltétlenül profilt határoznak meg, hanem inkább az ellátás minőségét, annak gyorsaságát befolyásolják. Tekintettel a naponta ellátott 100-120 betegre, esetszámaink országos szinten is kimagaslóak, illetve a komplex sürgősségi ellátás, azaz a traumatológia és nem traumatológiai esetek együttes ellátási folyamata is megkülönbözteti egységünket a legtöbb SBO-tól, ahol ezek a funkciók szétválnak.

Az integratív betegellátás – azaz a beteg köré szervezett vizsgálatok, konzultációk – során szerzett tapasztalatok szintén jelentős többletet adnak az osztály működéséhez.

  

GCP-vel rendelkező vizsgálatvezetők száma: 1 fő

GCP-vel rendelkező vizsgáló orvosok száma: 1 fő

Klinikai farmakológiai szakvizsgával rendelkező szakorvosok száma: 0 fő

 

A humán klinikai vizsgálatok lebonyolításához rendelkezésre álló eszközök, berendezések:

- 2019. szeptemberétől egy Clot Proviszkoelasztikus mérőberendezés

 

 

REFERENCIÁINK

 

Klinikánkon a klinikai vizsgálatok 2019. szeptemberében indulnak.

 

 

VIZSGÁLATVEZETŐINK

  

 

Dr. Kanizsai Péter László

 

TUDOMÁNYOS FOKOZAT

PhD., habil.

BEOSZTÁS

egyetemi docens, tanszékvezető

SZAKVIZSGA

aneszteziológia-intenzív terápia, sürgősségi orvostan-oxiológia

TUDOMÁNYOS ÉRDEKLŐDÉS TÁRGYA

szepszis, szerzett koagulopátiák, szervezési kérdések

REFERENCIA VIZSGÁLATOK

n.a.

MILYEN VIZSGÁLATOKAT VÁLLAL

n.a.

 

 

 

 

Klinikai vizsgálati személyzet

 

A klinika jelenleg nem rendelkezik saját koordinátorral és study nurse-szel (központi egyetemi koordináció előzetes egyeztetést követően igénybe vehető).

 

 

Létrehozva: 2019.08.01.

 Utoljára frissítve: 2019.09.04.