FÜL- ORR- GÉGÉSZETI ÉS FEJ-NYAKSEBÉSZETI KLINIKA

BEMUTATKOZÁS

Klinikánk személyi és tárgyi feltételei adottak egy sikeres, első sorban III. fázisú humán klinikai vizsgálatok elvégzéséhez.

Klinikánk elsősorban rhinológiai, audiológiai, otológiai, fej-nyak onkológiai vizsgálatokra van berendezkedve. A kiszolgáló háttérrészlegeink úgy, mint allergológiai ambulanciánk, objektív és szubjektív audiológiánk, az ehhez kapcsolódó nagy diverzitást mutató és szinte a teljes országot reprezentáló beteganyagunk, kellő szakorvosi létszámunk és az országban szinte egyedülálló eszközparkunk a referenciája és a biztosítéka annak, hogy a Humán Klinikai Vizsgálatok klinikánkon sikerrel zárhatók.

A klinikán GCP-vel rendelkező vizsgálatvezetők száma:  2 fő

A klinikán GCP-vel rendelkező vizsgáló orvosok száma:  7 fő

Klinikai farmakológiai szakvizsgával rendelkező szakorvosok száma: 0 fő

A humán klinikai vizsgálatok lebonyolításához rendelkezésre álló eszközök, berendezések:

- objektív vesztibuláris vizsgálatok:

- otometrics ICS Impulse Videookulográf a spontán nisztagmus, pozícionális nisztagmus, okulomotor tesztek, fej-impulzus teszt objektív regisztrálására

- videonisztagmográf a spontán nisztagmus, okulomotor tesztek, kalorikus ingerlés objektív regisztrálására

- cVEMP

- objektív audiológiai vizsgálatok (BERA, ASSR, MLR, MFT, STR, OAE)

- stroboszkóp

- fiberoszkóp

- nagy felbontású operációs mikroszkóp

- 0, 30, 70 fokos orrendoszkóp, videorögzítéssel

- 0, 30, 45 fokos fülészeti endoszkóp

- orrmelléküreg és koponyalapi műtétekhez navigációs rendszer

- neuromonitor

LICENCE VIZSGA

foniátria

TUDOMÁNYOS ÉRDEKLŐDÉS TÁRGYA

fej nyaki daganatok molekuláris vizsgálata, pajzsmirigy sebészet, funkcionális endoszkópos orrmelléküreg-sebészet, krónikus rhinosinusitis pathophysiológiája, KTP-532 lézer használata a melléküregek és a középfül sebészetében, modern implantációs módszerek a hallásjavításban, agyalapi sebészet, stapes sebészet, endoszkópos fülsebészet, fej- nyaki onkológia

REFERENCIA VIZSGÁLATOK

D5242C00001 Multicentrikus, randomizált, kettős vak, párhuzamos csoportos, placebokontrollos, III. fázisú klinikai vizsgálat a tezepelumab hatásosságának és biztonságosságának értékelésére orrpolipózissal társuló súlyos krónikus rinoszinuszitiszben szenvedő betegeknél (WAYPOINT), 2 vizsgálat a közeljövőben indul.

MILYEN VIZSGÁLATOKAT VÁLLAL

Fázis 2-4

Dr. habil Lujber László PhD

BEOSZTÁS

egyetemi docens

SZAKVIZSGÁK

fül-orr-gégegyógyászat, audiológia

REFERENCIA VIZSGÁLATOK

LPS16747 / EVEREST A dumilumab és az omalizumab randomizált, kettős vak, közvetlen összehasonlítása olyan betegeknél, akik orrpolippal járó, súlyos krónikus rhinosinusitisben (CRSWNP) és asztma társbetegségben szenvednekT)

EFC16723 Randomizált, kettős vak, placebo-kontrollos, 2 részes vizsgálat a dupilumab hatásosságának és biztonságosságának értékelésére kontrollálatlan, krónikus rhinosinusitisben szenvedő, orrpolipózis nélküli betegeknél (CRSsNP)

MILYEN VIZSGÁLATOKAT VÁLLAL

Fázis 2-4

Klinikai vizsgálati személyzet

Study koordinátorok

A klinikán 2 fő study koordinátor képzése van folyamatban.

Név

Telefonszám

E-mail cím

Egri Nikoletta

egri.nikoletta@pte.hu

Schober Gabriella

schober.gabriella@pte.hu

Study nurse-ök

Klinikánkon jelenleg 2 fő lát el study nurse feladatokat.

felsőfokú (MSc) végzettséggel rendelkező study nurse: 0 fő

felsőfokú (BSc) végzettséggel rendelkező study nurse: 0 fő